MODUŁ 5. YouTube: vlogging

Co to?
Vlogging – trend wśród dzisiejszej młodzieży. Jeszcze do niedawna vlogiem nazywano nieskomplikowanej struktury filmik, internetowy dziennik prowadzony zazwyczaj na YouTube. Dzisiaj wideobloging przeobraził się w prawdziwą telewizję internetową, a na YouTube każdy znajdzie ciekawe dla siebie treści. Ale za samym filmikiem i lajkami stoi o wiele więcej pracy, niż większość może sobie wyobrazić.

Jak?
Podczas zajęć uczniowie poznają prawdziwe zasady tworzenia contentu wideo. Nauczymy się rozpisywać scenariusze, planować ujęcia jako reżyserzy, dobierać właściwy sprzęt (kamery, światło, dźwięk), a na zakończenie zmontujemy i zedytujemy własne filmy.

Dlaczego?
Filmy, tak samo jak i obrazy, przyciągają o wiele więcej uwagi odbiorców, niż zwykły tekst. Z racji tego coraz więcej firm korzysta z usług wideo blogerów i wydaje coraz więcej pieniędzy na nagrywanie reklam, prezentacji, eventów firmowych itd. Na rynku wzrasta zapotrzebowanie na tego typu content, co przekłada się na wzrost perspektywy zatrudnienia. Jeżeli młody uczeń chce rozwijać własnego videobloga, jest to świetna okazja, by poznać wszelkie podstawy do jego prowadzenia.

Ilość zajęć:
5 lekcji