MODUŁ 4. SOCIAL MEDIA

Co to?
Media społecznościowe dają przede wszystkim możliwość komunikacji ze swoimi przyjaciółmi, poznawania świata, dzielenia się emocjami i zdjęciami, publikowania ciekawych treści. Regulaminy serwisów Facebook, Instagram i TikTok przewidują, że konta w nich zakładać mogą osoby od 13 roku życia. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nawet młodsze dzieci, prawdopodobnie posiadają już tam swoje konta prywatne.

Jak?
Podczas zajęć podopieczni poznają funkcjonalności i zastosowanie sieci społecznościowych, dowiedzą się, jak etycznie i bezpiecznie zarządzać swoim kontem oraz nabędą wszelkie potrzebne umiejętności z podstaw blogowania i kreowania własnego wizerunku.

Dlaczego?
Owszem, można wychodzić z założenia, że social media wcale nie są przydatne. Jednocześnie coraz więcej ludzi używa ich do kontaktu, a uczelnie i pracodawcy coraz częściej sprawdzają media społecznościowe kandydatów w trakcie rekrutacji. Umiejętność korzystania z social media jest także bardzo przydatna nie tylko do zawodów “digital”. Za pomocą social media lekarze, stolarze, dziennikarze, kucharze czy piloci mogą stworzyć własną wizytówkę online i zarabiać na niej pieniądze. Jest to przeogromny świat, którego warto nauczyć się używać z korzyścią dla siebie.

Ilość zajęć:
4 lekcje